Kaip taupyti šilumą?

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Kaip taupyti šilumą?

Prasidėjęs šildymo sezonas ne vienam yra didelis galvos skausmas. Daugelis norėtų už šilumą mokėti mažiau. Norint tai pasiekti reikia laikytis paprastų patarimų, kurie leis džiaugtis mažesniu šilumos suvartojimu, šiltesniais namais, o kartu ir mažesnėmis sąskaitomis už šildymą.

Langai. Visų pirma, yra patariama kiek įmanoma labiau užsisandarinti buto langus, bei balkono durų plyšius, kad neliktų tarpų pro kuriuos įeina šaltis ir išeina šiluma. Reikia pakeisti ir langų tarpines. Norint sumažinti šilumos išėjimą, patariama tarp lango stiklų įstatyti stiklą ar skaidrią plėvelę. Norint, kad šiluma išsilaikytų ir dieną, ir naktį, reikia stengtis ją išlaikyti, todėl nakčiai geriau užtraukti užuolaidas ar žaliuzes, o dienai jas kaip tik atitraukti, kad patalpas šildytų ir saulė. Jeigu yra įskilusių langų stiklų, juos būtina pakeisti.

Radiatoriai. Norint padidinti šilumos kiekį namuose, patariama nusipirkti izoliacinių medžiagos plokštelių, padengtų aliuminio folija arba šilumą atspindinčius ekranus, kuriuos reikia pritvirtinti už radiatorių. Tokių ekranų įrengimas padeda atspindėti net iki 90 % šilumos į patalpą. Toliau, kalbant apie radiatorius, patariama jų neužstatyti baldais, neuždengti užuolaidomis ir dažyti juos šviesia spalva. Tai padės padidinti šilumos kiekį namuose.

Patariama reguliariai valyti dulkes nuo radiatorių, kadangi jos sumažina šilumos atidavimą aplinkai.

Kambarių vėdinimas. Siekiant, kad kuo mažiau šilumos išeitų i namų juos vėdinant, patariama namus vėdinti atidarius kelis langus ir sudarius trumpam skersvėjį. Tokus trumpas vėdinimas padės pakankamai išvėdinti patalpą ir tuo pačiu išvengti drėgmės. Taigi, geriau yra vėdinti trumpai, bet intensyviai, negu ilgai , atidarius tarkim vieną langą.

Tai maži patarimai, kurie leis Jums sutaupyti daugiau, nei gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio.

Pozicija: 
Home [Aktualijos]


Naujiausi straipsniai

Mokėjimo kortelės

Mokėjimo kortelės

Mokėjimo kortelė dar vadinama tiesiog banko kortele ir ji skirta atsiskaityti už prekes ir paslaugas, nenaudojant grynųjų pinigų. Tai puiki priemonė, palengvinanti daugelio iš mūsų gyvenimą, kadangi nebūtina visada su savimi turėti grynųjų pinigų, jų prireikus sumokama tiesiai iš kortelės. Tokiu atveju pirktų prekių ar gautų paslaugų pardavėjui pinigus perveda kliento bankas. Atsiskaitant kortele už prekes ar paslaugas reikia suvesti savo kortelės PIN kodą (seniau reikėdavo pasirašyti ant pirkimo kvito).

Nedarbas Lietuvoje

Nedarbas Lietuvoje

Nedarbo lygiu yra vadinamas bedarbių (žmonių, kurie neturi darbo) santykis su darbingais asmenimis. Nedarbo lygis dažniausiai išreiškiamas procentais. Lietuvoje bedrabiams priskiriami darbingo amžiaus asmenys (nuo 16 metų iki pensijinio amžiaus, šiuo metu - 65 metų), kurie nesimoko pagal dieninę ar ištestinę mokymo formą ir yra prisiregistravę teritorinėje darbo biržoje.

Investavimas 2014 metais

Investavimas 2014 metais

Praėję 2013 metai buvo itin sėkmingi investuotojams į akcijas. Ypatingai klestėjo išsivysčiusių šalių (tokių kaip Vokietija, Japonija) akcijos. Apžvelgiant praėjusius metus, galime aptarti keletą dalykų, visų pirma tai, kad stipriai krito aukso kaina, per 2013 metus jo kaina nukrito virš 25 proc, o akcijų grąža (investuojant į besivystančias rinkas) buvo neigiama – kiek daugiau nei -7 %. Kalbant apie kitas turto klases, žinome, kurios buvo pelningos ir kurios nuostolingos.

Bankai sėkmingai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal elektroninių mokėjimų eurais erdvės SEPA reikalavimus

Šiandien, pirmąją darbo dieną naujaisiais metais, šalies bankai pradėjo vykdyti tarpbankinius atsiskaitymus pagal trisdešimt keturias valstybes apimančios elektroninių mokėjimų eurais erdvės, vadinamos SEPA, reikalavimus. Nuo šiol bankai tarpbankinius mokėjimus atlieka SEPA reikalavimams pritaikytoje naujoje Lietuvos banko valdomoje sistemoje SEPA-MMS ir kitose europinėse mokėjimo sistemose.

Neskundžiama teismo nutartis: UAB „4finance“ neatsakingai skolino mokiniui ir už tai nubausta teisėtai

Galutine ir neskundžiama nutartimi Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas patvirtino, kad Lietuvos bankas pagrįstai skyrė 15 500 litų (4 489 eurų) baudą vartojimo kreditus teikiančiai UAB „4finance“ (prekės ženklai „SMSCredit“ ir „Vivus“) už tai, kad įmonė nesivadovavo atsakingojo skolinimo principu ir netinkamai įvertino kredito gavėjo mokumą.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!