Saugus santaupų laikymas

Pinigai per 1 dieną! Paskola iki 20,000Eur. Užpildykite paskolos formą

Gauti paskolą
Saugus santaupų laikymas

Daugeliui žmonių praūžęs krizės laikotarpis buvo kaip gyvenimiška pamoka, todėl jie pradėjo galvoti apie ateitį ir taupyti pinigus. Vieni naudojasi finansų ekspertų patarimais ir taupo juodai dienai, kiti išsvajotam daiktui ar paslaugai, dar kiti – tiesiog iš įpročio taupyti. Taupymo įprotis daugiau būdingas vyresniojo amžiaus žmonėms – senjorams. Tuo tarpu jaunimas dažniausiai negalvoja apie tai kas bus ateityje, jie tiesiog gyvena šia diena.

Tačiau iškyla kitas klausimas: kur ir kaip laikyti savo santaupas, kad jos būtų saugios? Kalbanta pie anksčiau minėtuosius senjorus, jie yra kiek konservatyvesni ir vengia pinigų laikymo bankuose, geriau naudojasi senais pinigų laikymo būdais – po pagalve, kojinėje, stiklainyje ir panašiai. Tačiau visi šie būdai ne tik, kad nesaugūs bet dar ir nepraktiški, kadangi taip laikomi pinigai nedirba, jie tiesiog nuvertėja. Pinigų nuvertėjimas atsiranda dėl infliacijos. Sakykime, Jūs namuose, po pagalve, laikote 1000 litų, o metinė šalies infliacija yra 9 %, vadinasi Jūsų turimų 1000 litų vertė nukrito iki 910 litų. Taip yra todėl, kad šalyje esant infliacijai pinigų perkamoji galia mažėja, dėl kylančių prekių ir paslaugų kainų.

Norint, kad pinigai bent jau išlaikytų savo vertę, patariama juos laikyti bankų terminuotuose indėliuose. Laikant santaupas terminuotame indėlyje yra suteikiamos palūkanos (jas galite peržiūrėti čia: http://www.indeliai.lt/lt/palukanu-normos/ ), kurios praktiškai atlygina infliacijos padarytus nuostolius. Ten laikomi pinigai yra saugūs, kadangi juos apdraudžia valstybė (indėlius iki 100000 eurų). Jeigu turite didesnę pinigų sumą, nei minėtoji, geriau ją išdalinkite į 2 ar daugiau indėlių, taip žinosite, kad Jūsų pinigai yra visiškai saugūs.

Ir apskritai, santaupas patariama išsklaidyti į daugiau indėlių: vienas turėti juodai dienai, kitas kažkokiam numatytam pirkiniui, dar kitas – kitiems tikslams. Apytikriai žinodami, kada gali tų pinigų prireikti, nustatytkite atitinkamus terminus savo indėliams, pavyzdžiui, jei po pusės metų planuojate kelionę ar kažkokį pirkinį, tuomet  nustatykite šiam indėliui 6 mėn. Laikotarpį, taip neprarasite sukauptų palūkanų.

Taigi, kiekvienas iš mūsų turi pats pasirūpinti savo pinigų saugumu ir stengtis, kad jie nenuvertėtų.

 


Naujiausi straipsniai

Pinigų operacijos ir paslaugos MAXIMA parduotuvėse

Siekiant sutaupyti savo klientų laiką, parduotuvių tinklas MAXIMA (http://www.maxima.lt/) teikia naują paslaugą: pinigų įnešimą ir išgryninimą. Taip pat MAXIMA informacijos skyriuose siūlomos ir kitos paslaugos: tarptautinių transporto bilietų pardavimas, bilietų į renginius pardavimas, draudimo sutarčių sudarymas ir netgi paskolų išdavimas (Credit24 ir General Financing).

2016 m. kovo mėn. Pinigų finansų įstaigų balanso apžvalga

Lietuvos banko turimų skolos vertybinių popierių, išleistų euro zonos rezidentų, suma per mėnesį padidėjo 219,9 mln., o paskolų euro zonos rezidentams suma sumažėjo 111,8 mln. Eur. Šie rodikliai mėnesio pabaigoje sudarė atitinkamai 3,7 mlrd. ir 586,2 mln. Eur. Euro zonos rezidentų indėliai Lietuvos banke per mėnesį padidėjo 1,2 mlrd. – iki 4,5 mlrd. Eur. Kitų pinigų finansų įstaigų (PFĮ) paskolos Lietuvos rezidentams, išskyrus PFĮ, padidėjo 374,2 mln. ir mėnesio pabaigoje sudarė 17,5 mlrd. Eur. Lietuvos rezidentų, išskyrus PFĮ, indėliai kitose PFĮ sumažėjo 66,6 mln. – iki 16,6 mlrd. Eur.

SEPA

Bendra mokėjimų eurais erdvė, arba SEPA (angl. Single Euro Payments Area), – tai iniciatyva naudoti vienodas mokėjimo priemones atsiskaitymams eurais.

Gyventojams ir įmonėms Lietuvoje greitu laiku bus nesvarbu, ar lėšų mokėtojas (gavėjas) veikia Lietuvoje, ar kitoje Europos Sąjungos (ES) valstybėje narėje. Standartizavus mokėjimų formatus ir taisykles, įmonės ne tik galės optimizuoti vidaus procesus, bet ir turės galimybę paprasčiau pakeisti mokėjimo paslaugų teikėją, taip bus užtikrinta mokėjimo paslaugų kokybė ir konkurencinga kaina.

Gaukite geriausią paskolos pasiūlymą!